1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes
  • Air Pro1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes
  • Air Pro1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes
  • Air Pro1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes
  • Air Pro1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes

1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes

Οι 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emitting Diodes είναι υψηλής ποιότητας SLED για ένα ευρύ φάσμα εφαρμογών οπτικών ινών γυροσκοπίων (FOG). Αυτά τα SLED μπορούν να λειτουργήσουν σε απαιτητικά εύρη θερμοκρασίας, αυξημένα επίπεδα κραδασμών / δονήσεων και έχουν επαληθεύσει μεγάλη διάρκεια ζωής λόγω της χρήσης τους σε αμυντικά και διαστημικά περιβάλλοντα.

στέλλω ερώτηση

προϊόν περιγραφή

1. Περίληψη 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes

Οι 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emitting Diodes είναι υψηλής ποιότητας SLED για ένα ευρύ φάσμα εφαρμογών οπτικών ινών γυροσκοπίων (FOG). Αυτά τα SLED μπορούν να λειτουργήσουν σε απαιτητικά εύρη θερμοκρασίας, αυξημένα επίπεδα κραδασμών / δονήσεων και έχουν επαληθεύσει μεγάλη διάρκεια ζωής λόγω της χρήσης τους σε αμυντικά και διαστημικά περιβάλλοντα.

Οι δίοδοι εκπομπής φωτός 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent είναι λιγότερο ευαίσθητες στις μεταβολές μήκους κύματος που προκαλούνται από τη θερμοκρασία ή τη γήρανση. Με τη χρήση καινοτόμων υλικών και υλικών δομών, ήταν δυνατόν να βελτιωθεί η σταθερότητα μήκους κύματος των συσκευών μας κατά έναν παράγοντα τεσσάρων σε σύγκριση με τις συμβατικές συσκευές.

2. Εισαγωγή 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes

Οι 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emitting Diodes είναι υψηλής ποιότητας SLED για ένα ευρύ φάσμα εφαρμογών οπτικών ινών γυροσκοπίων (FOG). Αυτά τα SLED μπορούν να λειτουργήσουν σε απαιτητικά εύρη θερμοκρασίας, αυξημένα επίπεδα κραδασμών / δονήσεων και έχουν επαληθεύσει μεγάλη διάρκεια ζωής λόγω της χρήσης τους σε αμυντικά και διαστημικά περιβάλλοντα.

Οι δίοδοι εκπομπής φωτός 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent είναι λιγότερο ευαίσθητες στις μεταβολές μήκους κύματος που προκαλούνται από τη θερμοκρασία ή τη γήρανση. Με τη χρήση καινοτόμων υλικών και υλικών δομών, ήταν δυνατόν να βελτιωθεί η σταθερότητα μήκους κύματος των συσκευών μας κατά έναν παράγοντα τεσσάρων σε σύγκριση με τις συμβατικές συσκευές.

3. Χαρακτηριστικά των διόδων εκπομπής φωτός 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent

Πακέτο 8pin ή 14pin Butterfly

Με Θερμοηλεκτρική Ψύξη (TEC).

Σύζευξη SMF ή PMF

Εξαιρετική αξιοπιστία, Μεταχειρισμένο γυαλί.

4. Εφαρμογή 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes

Γυροσκόπιο οπτικών ινών;

Τομογραφία οπτικής συνοχής (ΥΧΕ);

Ανίχνευση ρεύματος οπτικών ινών.

Επικοινωνία ινών.

5. Οπτικά-Ηλεκτρικά Χαρακτηριστικά 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Diodes εκπομπής φωτός

Παράμετρος Σύμβολο Ελάχ. Τύπος. Μέγιστη. Μονάδα Σημειώσεις
Θερμοκρασία αποθήκευσης Τσ -55 - +85  
Θερμοκρασία θήκης λειτουργίας Μπλουζα -45 - +70  
Αντίστροφη τάση VCC - - 2.0 V  
Προώθηση ρεύματος ΑΝ - - 200 μΑ  
Θερμοηλεκτρική τάση ψύξης V - - 3.2 V  
Θερμοηλεκτρικό ψυκτικό ρεύμα I - - 1.2 A  
Υγρασία αποθήκευσης - 5 - 85 % RH  
Θερμοκρασία συγκόλλησης μολύβδου - - - 260  
Χρόνος συγκόλλησης μολύβδου - - - 10 S  
Αντοχή σε εφελκυσμό της πλεξίδας - 1 - - kgf  
Ακτίνα κάμψης ινών - 30 - - χιλ  
Λειτουργικό ρεύμα ΙΘ - 100 150 μΑ CW
Ισχύς σε ίνες ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ 1.0 2.0 2.5 mW CW, ITH = 100mA
Εύρος ζώνης 3dB Î «Î» 30 35 - νμ CW
Κεντρικό μήκος κύματος Î »γ 1290 1310 1330 νμ CW
Διαμόρφωση φάσματος - - 0.1 0.2 dB -
Εξαφάνιση ER - - 1 dB CW
TEC ρεύμα IC - - 0.5 A TC = -45 ~ + 70â „ƒ
Τάση TEC VC - - 3.0 V TC = -45 ~ + 70â „ƒ
Αντίσταση θερμίστορ Rth 9.5 10 10.5 ΚÎ © TC = 25â „ƒ
Σταθερά θερμίστορ Β B - 3950 - K -

6. Λεπτομέρειες προϊόντος 1320nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes

Φάσμα διόδων 1310nm SLED.

Σχέδιο πακέτου & Ορισμός PIN-OUT (Μονάδα: mm)

  • ΚΑΡΦΙΤΣΑ ΟΡΙΣΜΟΙ ΚΑΡΦΙΤΣΑ ΟΡΙΣΜΟΙ
    1 TEC( + ï¼ ‰ 14 TEC(-ï¼ ‰
    2 Θερμίστορ 13 Περίπτωση
    3 PD Άνοδος 12 ΝΚ
    4 PD Cathode 11 Κάθοδος SLD
    5 Θερμίστορ 10 SLD άνοδος
    6 ΝΚ 9 ΝΚ
    7 ΝΚ 8 ΝΚ

7. Παράδοση, αποστολή και εξυπηρέτηση 1310nm 1mW SLED ή SLD Superluminescent Light Emiodes

Όλα τα προϊόντα έχουν δοκιμαστεί πριν από την αποστολή.

Όλα τα προϊόντα έχουν εγγύηση 1-3 ετών. (Αφού άρχισε η περίοδος εγγύησης ποιότητας να χρεώνεται το κατάλληλο κόστος συντήρησης.)

Εκτιμούμε την επιχείρησή σας και προσφέρουμε μια άμεση πολιτική επιστροφής 7 ημερών. (7 ημέρες μετά την παραλαβή των στοιχείων)

Εάν τα είδη που αγοράζετε από το κατάστημά μας δεν είναι τελειοποιημένης ποιότητας, δεν λειτουργούν ηλεκτρονικά στις προδιαγραφές των κατασκευαστών, απλώς επιστρέψτε τα σε εμάς για αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων.

Εάν τα στοιχεία είναι ελαττωματικά, ενημερώστε μας εντός 3 ημερών από την παράδοση.

Οποιαδήποτε αντικείμενα πρέπει να επιστραφούν στην αρχική τους κατάσταση για να πληρούν τις προϋποθέσεις για επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση.

Ο αγοραστής είναι υπεύθυνος για όλα τα έξοδα αποστολής.

8. Συχνές ερωτήσεις

Ε: Ποιες είναι οι εφαρμογές και η ακρίβεια μήκους κύματος;

A: Το box optronics μπορεί να παρέχει μήκος κύματος 830nm 850nm 1310nm 1550nm και 1610nm, εκδόσεις ισχύος εξόδου 1mW έως 15mW για επιλογή.

Ε: Ποιος είναι ο οπτικός σύνδεσμος που χρειάζεστε;

A: Το Box optronics μπορεί να προσαρμόσει τον οπτικό σύνδεσμο σύμφωνα με την απαίτηση δωρεάν.

Hot Tags: 1310nm 1mW SLED Or SLD Superluminescent Light Emiodes, Manufacturers, Suppliers, Wholesale, Factory, Customized, Massk, China, Made in China, Cheap, Low Price, Quality

αναφέρω κατηγορία

στέλλω ερώτηση

Παρακαλούμε, παρακαλούμε να δώσετε την ερώτησή σας στην παρακάτω φόρμα. ( EN ) Θα απαντήσω σε 24 ώρες .