1550nm 10mW DFB Στενές δίοδοι λέιζερ
  • Air Pro1550nm 10mW DFB Στενές δίοδοι λέιζερ
  • Air Pro1550nm 10mW DFB Στενές δίοδοι λέιζερ
  • Air Pro1550nm 10mW DFB Στενές δίοδοι λέιζερ
  • Air Pro1550nm 10mW DFB Στενές δίοδοι λέιζερ

1550nm 10mW DFB Στενές δίοδοι λέιζερ

Η σειρά 1550nm 10mW DFB Narrow Linewidth Laser Diodes με απευθείας διαμόρφωση εξωτερικού λέιζερ λέιζερ είναι οικονομική λύση για ψηφιακή μετάδοση 2,5Gbits / s σε ίνες SMF-28 Αυτό κατασκευάζεται σε μια ερμητικά σφραγισμένη συσκευασία πεταλούδας 14 ακίδων που περιέχει θερμοηλεκτρικό ψυγείο (TEC), θερμίστορ, φωτοδίοδο οθόνης, οπτικό μονωτή. Το NLD παρέχει ουσιαστικά χαμηλότερη ποινή διασποράς και χαμηλότερο θόρυβο από ένα άμεσα διαμορφωμένο DFB. Η σταθερότητα του μήκους κύματος διασφαλίζεται από το σχεδιασμό, εξαλείφοντας την ανάγκη για θυρίδες μήκους κύματος και περίπλοκα κυκλώματα ελέγχου ανάδρασης.

στέλλω ερώτηση

προϊόν περιγραφή

1. Περίληψη 1550nm 10mW DFB Στενές δίοδοι λέιζερ

Η σειρά 1550nm 10mW DFB Narrow Linewidth Laser Diodes με απευθείας διαμόρφωση εξωτερικού λέιζερ λέιζερ είναι οικονομική λύση για ψηφιακή μετάδοση 2,5Gbits / s σε ίνες SMF-28 Αυτό κατασκευάζεται σε μια ερμητικά σφραγισμένη συσκευασία πεταλούδας 14 ακίδων που περιέχει θερμοηλεκτρικό ψυγείο (TEC), θερμίστορ, φωτοδίοδο οθόνης, οπτικό μονωτή. Το NLD παρέχει ουσιαστικά χαμηλότερη ποινή διασποράς και χαμηλότερο θόρυβο από ένα άμεσα διαμορφωμένο DFB. Η σταθερότητα του μήκους κύματος διασφαλίζεται από το σχεδιασμό, εξαλείφοντας την ανάγκη για ντουλάπια μήκους κύματος και περίπλοκα κυκλώματα ελέγχου ανάδρασης.

2. Εισαγωγή 1550nm 10mW DFB στενών λωρίδων διόδων λέιζερ

Η σειρά 1550nm 10mW DFB Narrow Linewidth Laser Diodes με απευθείας διαμόρφωση εξωτερικού λέιζερ λέιζερ είναι οικονομική λύση για ψηφιακή μετάδοση 2,5Gbits / s σε ίνες SMF-28 Αυτό κατασκευάζεται σε μια ερμητικά σφραγισμένη συσκευασία πεταλούδας 14 ακίδων που περιέχει θερμοηλεκτρικό ψυγείο (TEC), θερμίστορ, φωτοδίοδο οθόνης, οπτικό μονωτή. Το NLD παρέχει ουσιαστικά χαμηλότερη ποινή διασποράς και χαμηλότερο θόρυβο από ένα άμεσα διαμορφωμένο DFB. Η σταθερότητα του μήκους κύματος διασφαλίζεται από το σχεδιασμό, εξαλείφοντας την ανάγκη για ντουλάπια μήκους κύματος και περίπλοκα κυκλώματα ελέγχου ανάδρασης.

3. Χαρακτηριστικά των 1550nm 10mW DFB Στενές δίοδοι λέιζερ

ITU μήκη κύματος διαθέσιμα από 1270-1610nm.

Ισχύς εξόδου 10mW;

Φασματικό εύρος 200-400kHz;

DFB σταθερού μήκους κύματος λέιζερ μονής λειτουργίας.

Ενσωματωμένος οπτικός μονωτής, φωτοδίοδος οθόνης, θερμοηλεκτρικός ψύκτης και θερμίστορ.

Συντήρηση διατήρησης πόλωσης (PM) ή μονής λειτουργίας (SM) ινών.

4. Εφαρμογή 1550nm 10mW DFB στενών λωρίδων διόδων λέιζερ

Δίκτυα LAN, WAN και μετρό.

Συστήματα C / DWDM;

Πηγές λέιζερ;

5. Οπτικό-ηλεκτρικό χαρακτηριστικό: των 1550nm 10mW DFB στενές λωρίδες διόδους λέιζερ

Παράμετρος Σύμβολο Κατάσταση Ελάχ. Τύπος. Μέγιστη. Μονάδα
Κεντρικό μήκος κύματος Î »γ TL = 17~35â ƒ CW 1548 1550 1552 νμ
Μέγιστη ισχύς οπτικής εξόδου ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ - 10 - - mW
Φασματικό λιβάδι LW - - 200 400 KHz
Καταστολή πλευρικής λειτουργίας
Αναλογία
SMSR CW 35 45 - dB
Οπτική απομόνωση - -10 30 - - dB
Θόρυβος σχετικής έντασης ΠΛΥΣΙΜΑ CW, ισχύ εξόδου 5mW - -145 - dB
Μετατόπιση μήκους κύματος με θήκη
(-10 έως 70 ºC) θερμοκρασία
â – ³Î » Θερμοκρασία TEC σε
15â „ƒ έως 35â„ ƒ
- - ± 0,1 νμ
Θερμοκρασία μήκους κύματος
συντελεστής
Î "Î" / Î "Τ Θερμοκρασία TEC σε
15â „ƒ έως 35â„ ƒ
- 0.09 - nm / ºC
Ρεύμα μήκους κύματος
συντελεστής
Î "Î" / Î "Î ™ - - 0.01 - nm / mA
Όριο ρεύματος ΙΘ - - 10 35 μΑ
Ρεύμα θερμίστορ ITC - 10 - 100 μΑ
Αντίσταση θερμίστορ RTH TL = 25 ° C 9.5 10 10.5 ΚÎ ©
TEC ρεύμα ITEC TL = 25 ° C, TC = 70 ° C - - 1.5 A
Τάση TEC VTEC TL = 25 ° C, TC = 70 ° C - - 3.5 V
Χωρητικότητα TEC Î "Τ Tc = 70â „ƒ - - 50 ° C

6. Σχέδιο συσκευασίας & Ορισμός PIN-OUT (Μονάδα: mm) 1550nm 10mW DFB Στενές λωρίδες διόδους λέιζερ

  • Τύπος 1

  • Τύπος 2

7. Παράδοση, αποστολή και εξυπηρέτηση 1550nm 10mW DFB στενές λωρίδες διόδους λέιζερ

Όλα τα προϊόντα έχουν δοκιμαστεί πριν από την αποστολή.

Όλα τα προϊόντα έχουν εγγύηση 1-3 ετών. (Αφού άρχισε η περίοδος εγγύησης ποιότητας να χρεώνεται το κατάλληλο κόστος συντήρησης.)

Εκτιμούμε την επιχείρησή σας και προσφέρουμε μια άμεση πολιτική επιστροφής 7 ημερών. (7 ημέρες μετά την παραλαβή των στοιχείων)

Εάν τα είδη που αγοράζετε από το κατάστημά μας δεν είναι τελειοποιημένης ποιότητας, δεν λειτουργούν ηλεκτρονικά στις προδιαγραφές των κατασκευαστών, απλώς επιστρέψτε τα σε εμάς για αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων.

Εάν τα στοιχεία είναι ελαττωματικά, ενημερώστε μας εντός 3 ημερών από την παράδοση.

Οποιαδήποτε αντικείμενα πρέπει να επιστραφούν στην αρχική τους κατάσταση για να πληρούν τις προϋποθέσεις για επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση.

Ο αγοραστής είναι υπεύθυνος για όλα τα έξοδα αποστολής.

8. Συχνές ερωτήσεις

Ε: ποιες είναι οι εφαρμογές και η ακρίβεια μήκους κύματος;

Α: Τα οπτικά κουτιά μπορούν να παρέχουν μήκος κύματος CWDM και DWDM για επιλογή

Ε: Ποιος είναι ο οπτικός σύνδεσμος που χρειάζεστε;

A: Το Box optronics μπορεί να προσαρμόσει τον οπτικό σύνδεσμο σύμφωνα με την απαίτηση δωρεάν.

Hot Tags: 1550nm 10mW DFB στενές λωρίδες διόδους λέιζερ, κατασκευαστές, προμηθευτές, χονδρική, εργοστάσιο, προσαρμοσμένη, χύμα, Κίνα, κατασκευασμένη στην Κίνα, φτηνή, χαμηλή τιμή, ποιότητα

αναφέρω κατηγορία

στέλλω ερώτηση

Παρακαλούμε, παρακαλούμε να δώσετε την ερώτησή σας στην παρακάτω φόρμα. ( EN ) Θα απαντήσω σε 24 ώρες .
验证码,看不清楚?请点击刷新验证码